V době mezi výstavami se GAMPA stává mimo jiné útočištěm pro krátkodobější umělecké projekty a performance. Jednou z takových dočasných intervencí je i tvůrčí setkání dvojice improvizátorů s dvěma velmi odlišnými přístupy k živé elektronické hudbě. Petr Vrba je neúnavným průzkumníkem neidiomatické improvizace pomocí trubky, klarinetů, syntezátorů, diy elektroniky nebo vibračních reproduktorů. Mathieu Chamagne vyvíjí interaktivní zařízení a zkoumá a zpochybňuje význam a roli hudebního prostoru při interpretaci elektronické hudby a stírá hranice mezi kompozicí, interpretací a improvizací. Jeho interaktivní instalace Apertures, kterou si s sebou do Pardubic přiveze, je objektem i nehaptickým zvukovým nástrojem pracujícím s gesty. Ve společné unikátní performance se setkávají jejich přístupy, nástroje a prostor galerie.
Mathieu Chamagne
Po studiu klavíru se postupně přiklonil k improvizované hudbě a zároveň vyvinul nástroj kombinující analogové a digitální syntezátory, předpřipravené zvukové objekty a počítačové nástroje vyvinuté v softwaru Max. Jeho vášní je elektroakustická hudba a zvukové umění, od roku 1994 vyučuje hru na klavír a počítačovou hudbu.
Petr Vrba
Petr Vrba je mimo jiné zakladatelem Pražského improvizačního orchestru, elektronického audiovizuálního souboru LyrArkestra+ věnujícího se interpretaci grafických partitur a mnoha kapel. Jeho diskografie čítá přes 40 alb na labelech jako Another Timbre, Circum-Disc, Inexhaustible Editions, Tour de bras a mnoha dalších. Je autorem několika akuzmatických skladeb na objednávku Českého rozhlasu a hudby ke krátkým filmům (např. výborně přijatá Dcera).
Performance je realizována v rámci programu GAMPY a Divadla 29 (projekt Electroconnexion) za finanční podpory Fondů EHP/Norských fondů, Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.